Dobierz wyposażenie

Jak wszystko, wyposażanie łazienki najlepiej rozpocząć w sposób rozważny i planowy.

Funkcjonalność

Zanim rozpoczniemy wędrówkę po sklepach warto sobie spisać wymagane i pożądane przez nas cechy wyposażenia i uszeregować je według ważności. Przykładowo: w przypadku wanny będzie to jej długość i głębokość, kształt, dodatkowe funkcje (hydromasaż), powierzchnia antypoślizgowa etc. Oczywiście część możliwości poznajemy dopiero oglądając i porównując konkretne modele wyposażenia, jednak ważne jest abyśmy wiedzieli czego przede wszystkim oczekujemy od sprzętów w naszej łazience.

Piękne wnętrze

Kolejną kwestią jest estetyka wnętrza. Warto zastanowić się nad takim doborem wyposażenia, by jego poszczególne elementy doskonale ze sobą współgrały, tworząc harmonijne i wysmakowane wnętrze. Jednak nie każdy z nas ma dyplom artysty plastyka czy architekta wnętrz. Dlatego niezwykle pomocne są tu serie wyposażenia zaprojektowane specjalnie w taki sposób, by móc je swobodnie ze sobą łączyć i dopasowywać. Serie te projektowane są z myślą o łazienkach różnej wielkości i kształtów, a ich poszczególne elementy występują w kilku wariantach rozmiarowych i funkcjonalnych, tak by można je było zastosować nawet w nietypowych wnętrzach. Łazienki urządzone z wykorzystaniem serii ceramiki, mebli, wanien czy kabin prysznicowych już na pierwszy rzut oka wyglądają na przemyślane i dobrze zaplanowane, stwarzają wrażenie porządku i eleganckiej harmonii.

Przykłady tak właśnie urządzonych łazienek podajemy poniżej.

Wirtualne projektowanie

W dobie komputerów doskonałą pomocą jest możliwość doboru wyposażenia przy pomocy specjalnych programów. Dzięki nim można nie tylko zaplanować sobie co i gdzie będzie znajdować się w naszej łazience, ale także wybrać konkretne modele wyposażenia. Jednym z najlepszych i najłatwiejszych w samodzielnej obsłudze programów tego typu jest Moja Łazienka v. 1.0. Warto też skorzystać z profesjonalnego programu Ekspert Koło, dostępnego w dobrych salonach sprzedaży. Pomoc ekspertów uzupełniająca możliwości oprogramowania daje olśniewające efekty