Amennyiben különálló fürdőszobát és WC-t tervez, ez elsősorban ezen berendezések használóinak számától, szokásától és kedvétől függ. Mindkét megoldást meg kell fontolni a működésük szempontjából.
Jó megoldás a WC nélküli fürdőszoba?
Első látásra a WC nélküli fürdőszoba nagyobbnak tűnik és több tervezési lehetőséget kínál. Az önálló toalett emellett biztosítja az intimitást. Ez a megoldás azonban gyakran nem mentes a jelentős hiányosságoktól, főleg ha a fürdőszoba és toalett kis helységekre vannak osztva - két szűk térség kényszerű kialakítása, melyek közül egyik sem teljesíti a feladatás megfelelően / az elvárásainknak megfelelve.
Az önálló WC nem éppen megfelelő megoldás, ha az elhatárolt területen nincs elég hely egy kicsi mosdónak sem, mivel a toalett használata után meg kell látogatni a fürdőszobát is. Tehát nem beszélhetünk túl kényelmes sem higiénés megoldásról.
Falak helyett térfelosztók
A kis helység kétfelé osztása helyett két önálló helyiségre megfontolandó az olyan alternatíva, ami a toalettet igénybe vevő személynek elegendő intimitást nyújt, akárcsak a fürdőszoba további felszerelésének igénybe vételének lehetőségét. Kitűnő ötlet ilyen téren a felező fal, ami a fürdőszoba egyes részeit elhatárolja, és a a WC kagylót olyan helyre helyezhetjük, ami az ajtó nyitáskor nem látható. További jó megoldás a fürdőszobában lévő toalett üvegfalas elkülönítése vagy ajtó beépítése.
Toalett vendégeknek
Amennyiben úgy dönt, hogy külön választja a toalettet és a lakásban elegendő hely van, akkor a WC kagyló mellé egy mosdót is kellene tenni. Esetleg fontolja meg, hogy bekomponálhatna megfelelő hely birtokában egy kisebb zuhanyozót is - ez lényegében egy plusz fürdőszobai teret jelent. Az ilyen nagyon praktikus megoldás nagyon hasznos olyan esetben, ha a háztartásban több családtag él, vagy gyakran várhatók vendégek. Ily módon valódi vendég-fürdőszobát kap.
Tekintse meg az alábbiakat is:
Fürdőszobás standardok